SolaX falownik – taniej niż premium, lepiej niż budżet

Marka SolaX znajduje się w tej chwili w tym pięknym miejscu, gdy już oferuje wysoką jakość, a jeszcze nie żąda wysokiej ceny. Dlatego to polecana przez nas opcja budżetowa.
Zainteresowany produktami SolaX?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Do 24 godzin skontaktujemy się i przedstawimy ofertę.

Inwertery SOLAX – opinie z Polski i świata

Dlaczego wybraliśmy tę markę i dlaczego Ty też możesz ją wybrać? Oto najważniejsze powody:

  • Gwarancja na 10 lat z możliwością przedłużenia do 20
  • Z czego przez pierwsze kluczowe 5 lat gwarancja pokrywa koszt transportu i montażu
  • Dobre wsparcie w Polsce
  • Kompatybilne z optymalizatorami Tigo
  • Naszym zdaniem najlepsza z opcji budżetowych
  • Producent ze spójną wizją zielonej energii, która jest optymalnie wykorzystywana dzięki odpowiedniemu sterowaniu i magazynowaniu w akumulatorach

Znaczenie SolaX w Polsce tylko wzrośnie, gdy zniesiony zostanie wspierający prosumentów system opustów. Wówczas SolaX przestanie być tylko najlepszą z opcji budżetowych, ale niemal na pewno stanie się jednym z liderów rynku, jako jedyny producent łączący własne inwertery hybrydowe, własne magazyny energii i sensowne ceny.

Zresztą oceń to sam z poniższym filmikiem.

 

Gdy w Polsce zniesiony zostanie system opustów, magazyny energii i inne urządzenia zwiększające autokonsumpcję zyskają na znaczeniu. SolaX oferuje inwerter oraz magazyn energii zdolne do zwiększenia autokonsumpcji domu i zasilania awaryjnego domu w przypadku awarii sieci energetycznej.

Pamiętaj, że to opcja budżetowa. SolaX nie ma takiej renomy jak SMA, takiego zaplecza jak Huawei, ani takiej wizji jak SolarEdge. Jeśli cenisz te rzeczy ponad wszystko, to możesz dopłacić tysiąc czy dwa do lepszego zestawu. Jeśli jednak chcesz wydać każdą złotówkę w optymalny sposób, wtedy SolaX jest opcją dla Ciebie.

W każdym razie bądź pewien, że testowaliśmy różne budżetowe inwertery i ostatecznie postawiliśmy na SolaX. Dlaczego?

Falowniki SolaX mają świetną gwarancję

Jako właściciel inwertera SolaX będziesz miał 10 lat gwarancji jego działania. 10 lat to sporo – standardem w branży jest 5 lat – ale istnieje też kilka innych marek oferujących równie długą gwarancję. Czy SolaX ma więc czym się pochwalić? Owszem, tak.

Większość gwarancji na inwertery działa tak, że wzywasz serwisanta, on przyjeżdża, stwierdza usterkę i wysyła inwerter do dystrybutora. Potem czekacie, aż dystrybutor usterkę potwierdzi i odeśle wam nowy inwerter wraz z rachunkiem za transport ciężkiego w końcu sprzętu. Potem serwisant montuje nowy falownik w miejsce starego i wystawia Ci rachunek za serwis. W efekcie jesteś kilka dni bez działającej instalacji i kilka stówek do tyłu.

Z SolaX jest zupełnie inaczej. Przez pierwsze 5 lat trwania gwarancji SolaX pokrywa koszty związane z transportem i serwisowaniem inwertera. Dla Ciebie oznacza to mniej wydatków, a na dodatek mniej stresu dla Ciebie i dla nas.

Zauważ też, że ta gwarancja obowiązuje w początkowym etapie działania inwertera. Zgodnie z krzywą wannową inwertery (i inny elektroniczny sprzęt) psują się albo zaraz na początku, albo dopiero gdy się całkiem zużyją. Chodzi o to, że jeśli inwerter przetrwa pierwsze 2-3 lata, to znaczy, że nie ma wad ukrytych i prawdopodobnie spokojnie podziała 10-15 lat.

Zatem 5 lat gwarancji pokrywającej całość kosztów z wymianą to świetna rzecz i jeden z głównych powodów dla których wybraliśmy SolaX.

Falowniki SolaX są bezpieczne i dopracowane

Inwertery SolaX mają odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. W standardzie wyposażone są w systemy wykrywania zwarcia doziemnego, wyłącznik różnicowoprądowy oraz w monitoring stanu izolacji. Chociaż takie systemy nie są niezawodne, to jednak zmniejszają szansę wystąpienia pożaru instalacji.

Inwertery SolaX znajdują się na liście sprzętów kompatybilnych z optymalizatorami TIGO, w przeciwieństwie do większości opcji budżetowych. Gwoli wyjaśnienia – optymalizatory TIGO montuje się pod modułami fotowoltaicznymi gdy miejsce instalacji ma problem z cieniem. Chociaż w takich przypadkach zazwyczaj polecamy system SolarEdge, TIGO ma swoich zwolenników. Na przykład z TIGO nie trzeba optymalizować wszystkich modułów, tylko te niefortunnie usytuowane. Ogranicza to koszty.

TIGO mogą też mieć funkcję Rapid Shutdown, co ma znaczenie w przypadku, gdyby pożar wybuchł w domu (jego źródłem nie byłaby instalacja). Pierwsze, co robi straż pożarna, to odłącza dom od prądu. W tym momencie, dzięki funkcji Rapid Shutdown, każdy moduł też jest z osobna rozłączany, a produkowany przez nie prąd nie podsyca płomieni.

Ponownie, jeśli obawiasz się takiego scenariusza, to zazwyczaj polecamy SolarEdge. Możliwe jest jednak stworzenie takiego systemu z tandemu SolaX i TIGO.

Inwerter SolaX – cena

SolaX to opcja budżetowa, czyli tania. Oczywiście zawsze możesz znaleźć coś jeszcze tańszego, nawet o kilkaset złotych. W naszej ocenie powinieneś jednak odżałować tę kasę i zdecydować się na SolaX. Dlaczego?

Gdy leży inwerter, leży też produkcja, przez co nic nie daje prosumentowi takiego bólu głowy, jak psujący się inwerter. Kupując SolaX masz sporą szansę tego uniknąć, a dzięki dobrej gwarancji wiesz, że nawet ewentualne usterki nie będą generować stresu.

Z drugiej strony możesz dopłacić do bardziej markowego sprzętu. W takim wypadku polecamy Huawei.

Dlaczego wybraliśmy SolaX, a nie innych chińskich producentów?

Nasza opinia jest taka, że marka SolaX jest bardziej wiarygodna, a ich produkty lepsze od innych inwerterów z tej samej półki cenowej. Inne opcje budżetowe skupiają się tylko na inwerterach – SolaX produkuje całe systemy z możliwym zasilaniem awaryjnym. Konkurencja nie zwróci Ci kosztów serwisu – a SolaX tak.

Instalując SolaX wierzymy, że nasze grono zadowolonych klientów powiększyło się o kolejnego członka, a przecież o to w tym chodzi. Czy też chcesz do nich dołączyć?