JA Solar – dobre moduły w rozsądnej cenie

Jeśli poprosiłeś nas o ofertę na instalację fotowoltaiczną to wśród propozycji modułów fotowoltaicznych zapewne znalazły się produkty tej marki. Czego możesz się po nich spodziewać? Czy to dobry wybór?
Zainteresowany produktami JA Solar?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Do 24 godzin skontaktujemy się i przedstawimy ofertę.

Panele fotowoltaiczne JA Solar – opinie z Polski i świata

JA Solar działa już od 2010 roku i na przestrzeni lat ich moduły zdążyły wyrobić sobie całkiem niezłą opinię. Kilka przykładów:

  • Mają status Tier-1 od Bloomberga – na dodatek niezmiennie od wielu lat – co oznacza, że cieszą się nieustającym zaufaniem banków i inwestorów w duże farmy fotowoltaiczne.
  • Uzyskali wyróżnienia TOP PERFORMER od PVEL każdego roku od 2018, przyznawane modułom na podstawie przebytych testów wytrzymałości.
  • PV Tech pod koniec 2020 roku przyznał im niemal najwyższą ocenę zaufania branży AA – lepiej ocenił tylko jedną markę!
  • W solarquotes.com.au – australijskim serwisie poświęconym fotowoltaice – mają ocenę 4,7/5 na podstawie 300 ocen od użytkowników.

Sukces leży tu w powtarzalnej jakości produktów. Jak pokazuje przykład SolarWatt, powtarzalna jakość wiąże się z dobrze rozwiniętym parkiem maszynowym i pełną automatyzacją procesu produkcyjnego. JA Solar, jako jeden z 10 największych producentów modułów fotowolaicznych na świecie, ma to doskonale opanowane.

Zresztą oceń to sam z poniższym filmikiem.

Oferta i fabryka JA Solar z 2018 roku. Od tamtej pory nieco się zmieniło, na przykład teraz produkuje się moduły z ogniw ciętych na pół i z większą ilością busbarów, lecz pełna automatyzacja procesu produkcyjnego JA Solar była i jest faktem.

Być może zdołaliśmy Cię przekonać, że JA Solar jest zdolne do produkcji modułów na światowym poziomie i że to uznana marka w branży. Z drugiej strony, JA Solar ma 9 fabryk. Skąd masz wiedzieć, czy do Polski przyjeżdża ich prima sort?

JA Solar ma dużą filię w Monachium i uważają rynek europejski za kluczowy. Do Polski, jako części europejskiego rynku, trafiają ich jakościowe wyroby. Tutaj być może pomoże Ci świadomość, że my też mamy o JA Solar całkiem dobrą opinię, na podstawie naszych doświadczeń. Nigdy nie musieliśmy jeszcze zwracać modułu do dystrybutora. Pamiętaj, że to do nas będziesz się zgłaszał w razie jakichkolwiek problemów, a my Ci pomożemy.

Moduły z ogniwami ciętymi na pół JA Solar

Ich flagowym produktem są moduły fotowoltaiczne z serii JAM xx S10. Mają 12 lat gwarancji produktu. Ich żywotność – to jest czas eksploatacji z wysoką wydajnością – ocenia się na 25 lat, chociaż mogą pracować nawet i 30. Jeśli chcesz produktu premium o dłuższej gwarancji, zapoznaj się z recenzją SolarWatt Vision, ale musisz być gotowy wyłożyć więcej pieniędzy.

To moduły z ogniwami ciętymi na pół. Dzielenie ogniw na dwoje stało się nowym standardem w branży i nic dziwnego, jako że mniejsze ogniwa zmniejszają wewnętrzną rezystancję, poprawiając nieco sprawność. Na dodatek mniejsze ogniwa są mniej narażone na pękanie pod wpływem nacisku. Takich pęknięć w środku modułu nie widać na pierwszy rzut oka, ale zmniejszają wydajność modułu, więc im ich mniej tym lepiej.

Jeśli zamiast 5 grubszych szyn zbiorczych mają z przodu 12 drutów, które zbierają prąd z ogniwa. Zastosowanie większej ilości mniejszych przewodów skutkuje nieco wyższą sprawnością i ponownie zwiększa odporność na mikropęknięcia ogniw, bo krzemowe płytki są wspierane bardziej równomiernie.

A konkretnie, jaką moc osiągają te moduły? Zależnie od rozmiaru jest to:

  • dla modułów z 120 połówkami ogniw – 340 Wp
  • dla modułów z 144 połówkami ogniw – 450 Wp
  • dla modułów z 144 połówkami ogniw w najnowszej technologii – 550 Wp

Korzystamy z modułów różnych rozmiarów, żeby móc bardziej optymalnie rozmieścić je na Twoim dachu.

Żadne z wymienionych rozwiązań nie jest nowe ani rewolucyjne, ale wszystkie są sprawdzone i każde z nich ma pozytywny wpływ na wydajność i wytrzymałość. W związku z tym powstaje pytanie:

Dlaczego wybraliśmy JA Solar, a nie innych chińskich producentów?

Nasza opinia jest taka, że JA Solar to – w tej chwili – najlepszy wybór na budżetowe panele fotowoltaiczne. W Kraju Środka działa wielu doświadczonych producentów porządnego sprzętu. Jednak JA Solar oferuje od nich nieco lepszą gwarancję, ich moduły są nieco bardziej wydajne, ich sytuacja finansowa bardziej stabilna, a przede wszystkim ich wsparcie w Europie jest tak dobre, jak tylko może być dla fabryki z drugiego końca globu.

Oczywiście istnieją tańsze moduły. Jednak w naszej ocenie JA Solar daje dużo większe poczucie bezpieczeństwa za niewiele więcej pieniędzy. Ponieważ to my przyjdziemy Ci pomóc, jeśli coś byłoby nie tak, musimy sami być pewni, że takich sytuacji będzie jak najmniej.