Falownik Huawei – doskonała jakość i cena

Największy producent inwerterów na świecie? Huawei. Zdobywca 9 wyróżnień od PVEL z 2019 roku? Huawei. Optymalizacja zrobiona tanio i dobrze? Huawei. Najtańsze inwertery solarne, które bez cienia przesady można nazwać premium? Huawei!
Zainteresowany produktami Huawei?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Do 24 godzin skontaktujemy się i przedstawimy ofertę.

Czy falownik Huawei jest wart swojej ceny?

Wierzymy, że klient powinien mieć wybór między kilkoma dobrymi opcjami, dlatego też w naszych ofertach zamieszczamy zwykle propozycje dwóch marek inwerterów. Inwertery Huawei potrafią być o 1200 – 1900 złotych droższe od opcji budżetowej. Czy opłaca się wydać dodatkowe pieniądze? W naszej ocenie tak.

Dlaczego? Otóż Huawei to:

  • Największy producent inwerterów na świecie i gigantyczna marka w ogóle
  • Zdobywca wielu nagród za sprawność i jakość swoich inwerterów
  • Twórca systemu optymalizacji modułów, który jest i tani i skuteczny
  • Marka najtańszych falowników zaliczanych do premium

Największe zalety tych falowników przedstawia poniższy filmik:

Każda złotówka wydana dodatkowo na markowy inwerter przekłada się na wyższe uzyski i dłuższe działanie. Nie chcemy jednak, żebyś podejmował decyzję na podstawie ogólników i zapewnień z reklam. Dlatego poniżej przeanalizujemy twarde fakty uzasadniające każde powyższe twierdzenie.

Huawei – gigant elektroniki i fotowoltaiki

Każdy słyszał o Huawei, zwykle w kontekście telefonów komórkowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak dużą rolę odgrywa na rynku inwerterów fotowoltaicznych. A to spore przeoczenie, bo Huawei gra w tej branży pierwsze skrzypce.

  • W 2019 roku wyprodukowali łącznie 100 GW inwerterów – najwięcej na świecie.
  • Huawei to 93 najbardziej wartościowa marka z 2020 roku według magazynu Forbes.
  • Znajduje się też na 49 miejscu na liście Fortune Global 500 z 2020 roku.
  • Mają ponad 30 lat doświadczenia z elektroniką
  • Zatrudniają ponad 194 000 pracowników…
  • Z czego połowa pracuje w 14 ośrodkach R&D

Huawei dołączył do panteonu największych marek na świecie, zaraz obok Samsunga, LG i Panasonica. W związku z tym muszą dbać o swoją reputację, stąd nie spodziewamy się żadnych problemów z otrzymaniem wsparcia od nich, gdyby była taka potrzeba. Wydaje się też bardzo wątpliwe, żeby Huawei miał przestać istnieć w ciągu najbliższych lat.

Inwertery Huawei mają doskonałą jakość

Nawet najmniejsze inwertery Huawei mają wysoką sprawność i – co ważne – 2 MPPT, co przekłada się na wyższe uzysku i możliwość stosowania Huawei na dachu dwuspadowym. Co ważniejsze jednak, te inwertery znane są ze swojej bezawaryjności – a jedną z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać właściciela instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, który wyłącza się co chwilę bez wyraźnego powodu.

Potwierdzeniem wysokiej jakości jest gwarancja oraz niezależne testy.

Gwarancja potwierdza jakość

Inwertery Huawei z serii SUN2000-xKTL-M0 / M1 są w Polsce oferowane z 10 – letnią gwarancją działania. Standard w branży wynosi 5 lat. Ale to nie koniec dobrych wieści.

Otóż w przeciwieństwie do przeważającej większości innych marek, Huawei pokrywa koszt transportu oraz koszt wymiany serwisowej. Oznacza to, że jeśli będziesz miał pecha i Twój inwerter przestanie pracować w ciągu pierwszych 10 lat pracy, nie poniesiesz żadnych większych kosztów – a w przypadku innych marek dalej musisz płacić za serwis i transport.

Niezależne testy potwierdzają wydajność

W 2019 roku instytut PV-Evolution Lab poddał inwertery kilku marek próbom mającym odróżnić te dobrej jakości od tych gorszych. Huawei jako jedyna chińska marka brała udział w tych testach, obok takich tuz jak Schneider, Fronius czy SMA. Huawei zdobył w sumie 9 nagród, w tym nagrodę za najwyższe uzyski w testach polowych.

W tych samych testach Huawei zdobył też wyróżnienia za jakość ich algorytmu MPPT oraz ogólnej sprawności konwersji w różnych warunkach.

Optymalizacja oraz magazyn energii

Jeśli mówimy o optymalizacji modułów, na myśl przychodzi zwykle SolarEdge. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zoptymalizować wszystkie moduły. Jednak w rzeczywistości zwykle wystarczy zoptymalizować 2 / 3 panele fotowoltaiczne najbardziej narażone na zacienienie, to jest takie zainstalowane w pobliżu komina, jaskółki lub innych obiektów. Pozostałe optymalizatory nie są wtedy niezbędne, a swoje kosztują.

Huawei jako jedyny z producentów inwerterów oferuje swoje własne optymalizatory, które wybiórczo można montować tylko na zacienianych modułach. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów.

Huawei współpracuje też z magazynem energii z serii LG RESU– czołowego dostawcy akumulatorów i baterii na świecie.

Falownik Huawei – cena

Falowniki Huawei bez cienia wątpliwości należą do najlepszych na świecie. I kolejna dobra wieść brzmi, że nie należą do najdroższych na świecie. Oczywiście nie są też najtańsze – jakość ma swoją cenę – ale na tym poziomie nie znajdziesz nic tańszego.

Skala produkcji, doświadczenie i wartość marki sprawiają, że Huawei ma i chęć i możliwości, by osiągać najlepsze wyniki. Ponadto to solidna, dobrze wspierana w Polsce marka. Dlatego właśnie polecamy te inwertery naszym klientom.