Wierzymy, że klient powinien mieć wybór między kilkoma dobrymi opcjami, dlatego też w naszych ofertach zamieszczamy zwykle propozycje dwóch marek inwerterów. Inwertery Huawei potrafią być o 1200 – 1900 złotych droższe od opcji budżetowej. Czy opłaca się wydać dodatkowe pieniądze? W naszej ocenie tak.
Dlaczego? Otóż Huawei to:
Największe zalety tych falowników przedstawia poniższy filmik:
Każda złotówka wydana dodatkowo na markowy inwerter przekłada się na wyższe uzyski i dłuższe działanie. Nie chcemy jednak, żebyś podejmował decyzję na podstawie ogólników i zapewnień z reklam. Dlatego poniżej przeanalizujemy twarde fakty uzasadniające każde powyższe twierdzenie.
Każdy słyszał o Huawei, zwykle w kontekście telefonów komórkowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak dużą rolę odgrywa na rynku inwerterów fotowoltaicznych. A to spore przeoczenie, bo Huawei gra w tej branży pierwsze skrzypce.
Huawei dołączył do panteonu największych marek na świecie, zaraz obok Samsunga, LG i Panasonica. W związku z tym muszą dbać o swoją reputację, stąd nie spodziewamy się żadnych problemów z otrzymaniem wsparcia od nich, gdyby była taka potrzeba. Wydaje się też bardzo wątpliwe, żeby Huawei miał przestać istnieć w ciągu najbliższych lat.
Nawet najmniejsze inwertery Huawei mają wysoką sprawność i – co ważne – 2 MPPT, co przekłada się na wyższe uzysku i możliwość stosowania Huawei na dachu dwuspadowym. Co ważniejsze jednak, te inwertery znane są ze swojej bezawaryjności – a jedną z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać właściciela instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, który wyłącza się co chwilę bez wyraźnego powodu.
Potwierdzeniem wysokiej jakości jest gwarancja oraz niezależne testy.
Inwertery Huawei z serii SUN2000-xKTL-M0 / M1 są w Polsce oferowane z 10 – letnią gwarancją działania. Standard w branży wynosi 5 lat. Ale to nie koniec dobrych wieści.
Otóż w przeciwieństwie do przeważającej większości innych marek, Huawei pokrywa koszt transportu oraz koszt wymiany serwisowej. Oznacza to, że jeśli będziesz miał pecha i Twój inwerter przestanie pracować w ciągu pierwszych 10 lat pracy, nie poniesiesz żadnych większych kosztów – a w przypadku innych marek dalej musisz płacić za serwis i transport.
W 2019 roku instytut PV-Evolution Lab poddał inwertery kilku marek próbom mającym odróżnić te dobrej jakości od tych gorszych. Huawei jako jedyna chińska marka brała udział w tych testach, obok takich tuz jak Schneider, Fronius czy SMA. Huawei zdobył w sumie 9 nagród, w tym nagrodę za najwyższe uzyski w testach polowych.
W tych samych testach Huawei zdobył też wyróżnienia za jakość ich algorytmu MPPT oraz ogólnej sprawności konwersji w różnych warunkach.
Jeśli mówimy o optymalizacji modułów, na myśl przychodzi zwykle SolarEdge. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zoptymalizować wszystkie moduły. Jednak w rzeczywistości zwykle wystarczy zoptymalizować 2 / 3 panele fotowoltaiczne najbardziej narażone na zacienienie, to jest takie zainstalowane w pobliżu komina, jaskółki lub innych obiektów. Pozostałe optymalizatory nie są wtedy niezbędne, a swoje kosztują.
Huawei jako jedyny z producentów inwerterów oferuje swoje własne optymalizatory, które wybiórczo można montować tylko na zacienianych modułach. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów.
Huawei współpracuje też z magazynem energii z serii LG RESU– czołowego dostawcy akumulatorów i baterii na świecie.
Falowniki Huawei bez cienia wątpliwości należą do najlepszych na świecie. I kolejna dobra wieść brzmi, że nie należą do najdroższych na świecie. Oczywiście nie są też najtańsze – jakość ma swoją cenę – ale na tym poziomie nie znajdziesz nic tańszego.
Skala produkcji, doświadczenie i wartość marki sprawiają, że Huawei ma i chęć i możliwości, by osiągać najlepsze wyniki. Ponadto to solidna, dobrze wspierana w Polsce marka. Dlatego właśnie polecamy te inwertery naszym klientom.