Fotowoltaika i pompa ciepła dla budynków każdego typu!

Fachowo zaprojektowana instalacja z fotowoltaiką i pompą ciepła to gwarancja wysokich oszczędności oraz komfortu. Zaufaj specjalistom – skontaktuj się z nami, a wspólnie zrealizujemy ten projekt. Oferta zarówno dla nowego, jak i starego budownictwa!

Chcesz porozmawiać? Oddzwonimy w 10 minut.
Pompa ciepła i fotowoltaika - najlepszy duet

Pompa ciepła i fotowoltaika współpracujące ze sobą to doskonała inwestycja – szczególnie w czasach niepewności na rynku energetycznym i przy możliwości uzyskania dofinansowania. Fotowoltaika wytworzy prąd dla Twojego budynku, jak również zasili pompę ciepła, która stanowi obecnie najoszczędniejsze źródło ciepła. Taki układ to bardzo wysoka niezależność energetyczna – to tak jakby mieć swoją małą elektrociepłownię opierającą się na energii ze słońca!

Jednak dla zmaksymalizowania oszczędności działanie pompy ciepła powinno być tak zaprogramowane, by gros jej pracy przypadał na czas, gdy fotowoltaika pracuje pełną mocą.

Przykładowy system klasy premium to panele fotowoltaiczne Solarwatt, inwerter solarny Huawei, pompa ciepła Daikin oraz jednostka sterująca, też produkcji Solarwatt. W Nova Energy gwarantujemy, że wszystkie elementy Twojego systemu nie tylko będą wysokiej jakości, ale też będą dobrze ze sobą współpracować. Mamy ogromne doświadczenie w projektowaniu i realizacji tego typu układów!

Darmowa Wycena
Oficjalny partner Daikin

Na pierwszym miejscu stawiamy jakość, wydajność i niezawodność dostarczanych przez nas pomp ciepła. Daikin to czołówka wśród producentów tych urządzeń – niepowtarzalna gwarancja i funkcjonalność.

Inteligentny dom
Inteligentne zarządzanie ogrzewaniem

Instalując dodatkowe urządzenia sterujące możemy zadbać, by pompa ciepła optymalnie korzystała z zielonej (i darmowej!) energii produkowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną. Z niektórymi urządzeniami typu smart home możesz zarządzać ogrzewaniem z poziomu aplikacji w telefonie! Efekt – taniej, sprytniej i wygodniej.

Dowiedz się więcej
Korzyści posiadania pompy ciepła

Przyjemnie jest wejść do ciepłego pomieszczenia w mroźny zimowy wieczór. Jednak każdy system ogrzewania potrafi, cóż, ogrzać dom. Pompy ciepła są wyjątkowe w tym, że mają też inne zalety, oto one:

  • niskie koszty ogrzewania (z pv niemal zerowe!)
  • to rozwiązanie przyjazne środowisku
  • jesteś niezależny od podwyżek cen
  • pompy ciepła mogą też chłodzić
  • nie musisz rozpalać w piecu
Darmowa Wycena
Masz pytania? Przedyskutuj je z naszymi ekspertami.

Dzięki współpracy z NOVA Energy masz zapewnione doradztwo w pełnym zakresie. NOVA Energy to poprostu eksperci, których potrzebujesz. Zgłoś się do nas po wycenę Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Najczęściej zadawane pytania