SOLARWATT – Wszystko co powinieneś wiedzieć o tej firmie

SOLARWATT GmbH jest drezdeńską firmą z branży fotowoltaicznej, oferującą klientom indywidualnym i małym firmom kompletne pakiety fotowoltaiczne. Warto zauważyć, że SOLARWATT dostarcza rozwiązania fotowoltaiczne do instalacji dachowych dla klientów monachijskiego producenta samochodów BMW. Nic dziwnego, bo te dwie firmy mają wspólnego współwłaściciela.
Zainteresowany produktami Solarwatt?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Do 24 godzin skontaktujemy się i przedstawimy ofertę.

Moduły fotowoltaiczne z technologią szkło-szkło

Flagowym elementem oferty SOLARWATT GmbH są moduły fotowoltaiczne szkło-szkło, które są wyjątkowo trwałe i odporne na wpływy środowiska – co czyni je w zasadzie “niezniszczalnymi”. Do ich głównych zalet zaliczamy:

  • są niemal niewrażliwe na mikropęknięcia ogniw
  • są odporne chemicznie
  • mają dłuższą gwarancję uzysku
  • są bardziej odporne na ogień

Poniżej znajdziesz film, w których producent omawia jakość technologii SOLARWATT

Jakość SOLARWATT

Najpopularniejsze panele słoneczne SOLARWATT

Do najpopularniejszych serii paneli fotowoltaicznych należy zaliczyć:

Solarwatt panel Vision, obudowane z obu stron szkłem hartowanym grubości 2 milimetrów, w tym z przodu z antyrefleksyjnym wykończeniem. Są niewrażliwe na mikropęknięcia ogniw, czego potwierdzeniem jest najdłuższa gwarancja produktu dla paneli DC na świecie, opiewająca na 30 lat działania. Dobrze radzą sobie w warunkach niskiego naświetlenia i są lżejsze od podobnego typu modułów konkurencji (szkło-szkło).

Solarwatt panel Classic to bardziej “klasyczne” panele monokrystaliczne z ogniwami ciętymi na pół. W odróżnieniu od poprzedniej serii są to panele fotowoltaiczne typu szkło-folia. Są tańsze, więc to świetna opcja na instalację ze średniej półki cenowej.

Obydwie serie występują w dwóch odmianach:

  • Style – gdzie zastosowano czarną ramkę dla najlepszych wrażeń wizualnych
  • Pure – gdzie ramka jest srebrna, dla lepszej wydajności w wysokiej temperaturze

SOLARWATT EnergyManager – system zarządzania energią

SolarWatt GmbH opracował SOLARWATT EnergyManager, czyli wielomodułowy system zarządzania energią optymalizujący jej przepływy w gospodarstwie domowym. Dane prezentowane w interfejsie graficznym są dostępne dla użytkownika na wszystkich urządzeniach.

Intuicyjny interfejs systemu SOLARWATT jest możliwy do obsługi na wszystkich urządzeniach; smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych

SOLARWATT MyReserve – przełom w energoelektronice

W 2015 roku SOLARWATT po raz pierwszy zaprezentował swój rewolucyjny system magazynowania energii MyReserve. Jest to zaawansowany technologicznie magazyn energii bazujący na technologii litowo-jonowej. umożliwiającej uzyskanie o wiele lepszych parametrów od standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Dzięki zastosowaniu technologii prądu stałego system jest instalowany bezpośrednio między instalacją fotowoltaiczną a falownikiem. Minimalizuje to straty konwersji w systemie, a akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi konwencjonalnymi falownikami PV.

myreserve-solarwatt
System SOLARWATT MyReserve nie potrzebuje dodatkowego inwertera do baterii 

Najdłuższa gwarancja na rynku

Według zapewnień producenta, moduły szyba-szyba mają żywotność w granicach 40-50 lat. Natomiast gwarancja mówi o 30 latach. Należy zaznaczyć, że to jedna z najdłuższych opcji gwarancyjnych na rynku.

Wytrzymałość mechaniczna SOLARWATT celowana jest w maksymalne obciążenie 8100 Pa nacisku na przód, 3600 Pa nacisku na tył, co w dalszej kolejności czyni je najodporniejszymi w branży fotowoltaicznej. Do tego dochodzi bardzo wysoka odporność na grad.

SOLARWATT to dobrze prosperująca i godna polecenia firma z wieloletnią tradycją konstruowania solidnych systemów fotowoltaicznych.

Carport SOLARWATT

SOLARWATT współpracuje z BMW nad SOLARWATT CARPORT SYSTEM, elektrycznym systemem wiaty samochodowej, który umożliwia ładowanie elektrycznych pojazdów BMW z domu za pomocą energii słonecznej

solarwatt
Carport SOLARWATT

Źródła:

Solarwatt.nl

Solarwatt.com